• Home
  • Wojna polsko-polska w Białymstoku

Wojna polsko-polska w Białymstoku

Wojna polsko – polska trwa. Właśnie teraz obserwujemy jej kolejny akt.

Konflikt światopoglądowy w Polsce przeniósł się z mediów na ulice. Odczuć go mógł fizycznie każdy, kto wziął udział w Marszu Równości w Białymstoku. Tu już nie ma mowy o sporze czy niezgodzie co do fundamentalnych dla każdego z obywateli wartości. Kiedy człowiek przestaje dostrzegać człowieka w drugim tylko dlatego, że nie idzie określoną drogą, dochodzi do zbrodni nie tylko na drugiej osobie, ale również na demokracji.

Najsmutniejsze, że żołnierze zostali wysłani na wojnę przez…Kościół. Pozostaje pytanie co jest tak naprawdę motywem działania tej niepokojąco sprawczej instytucji? Dlaczego z taką premedytacją wmawia swoim wyznawcom, że marsz równości może stanowić zagrożenie dla wiary i całego narodu? Od wyznaczania wrogów do czynnej przemocy jest przecież tak krótka droga. Wie to każdy, kto pamięta chociażby czasy stanu wojennego.

Zakładam, że nikt nie przyzna się teraz do tego, czy dramatyczne konsekwencje wykreowanych zamieszek podczas Marszu Równości w Białymstoku były zamierzone. Jeżeli j tak rzeczywiście było, przestępstwo zostało dokonane w białych rękawiczkach.